Jak nalepit vliesovou tapetu?

Práce s vliesovými tapetami je méně náročná než například lepení papírových tapet. Stěny před začátkem nanášení lepidla musí být suché, očištěné, hladké a zbavené výrazných barev - nejlépe bílý nebo jednobarevný světlý povrch. Při větší zrnitosti jsou pod tapetou viditelné nerovnosti zdi. Na nerovném hrubém povrchu tapeta nedrží.

Pro lepení tapet používejte jen speciální lepidlo na vliesové tapety. 
 
 

Tapetu je potřeba před přípravou pro lepení (stříhání) důkladně zkontrolovat. Jedná se především o správnost vybraného vzoru, velikosti a barevnosti produktu. Pokud tapeta odpovídá vaší objednávce, postupujte dle návodu uvedeného na roli tapety.
Doporučujeme tapetu rozložit na čistém, rovném povrchu, jednotlivé části přiložit k sobě a zkontrolovat návaznost vzoru. 

Pokud je opět vše v pořádku, přistupte k samotnému lepení.

Na jakkoliv poškozené tapety (stříháním, řezáním, nesprávnou manipulací apod.). Nebude brán zřetel při reklamaci!

  1. Po namíchání speciálního lepidla v doporučeném poměru jej naneste přímo na stěnu – nejlépe štětkou či tapetovacím válečkem . Nanášíme větší množství, aby tapeta lépe držela. Pokud se lepidlo dostane na přední stranu tapety, snadno jej setřete vlhkým hadříkem a nezanechá stopy. Snadno jej odstraníte i z použitého nářadí či nádobí.
  2. Suchou vliesovou tapetu nařežte či nastříhejte dle pokynů výrobce. Nejlépe vodováhou si naznačte výšku, kde budete tapetu lepit. Vyznačte si postranní kolmici například pomocí olovnice. Přiložte první pruh a tapetu zatlačte na lepidlem natřenou stěnu. 
  3. Případné vzduchové bubliny či vrásky na tapetě jednoduše vytlačte hadříkem či houbičkou. Skvělým pomocníkem vám bude přítlačný váleček.
  4. Přesahy u stropu a podlahy zatlačte do rohů a odřízněte. 
  5. Další pruhy vliesové tapety lepte k předešlým na dotek – tzn. pruhy se nesmí překrývat. Pro dosažení nejlepšího výsledku pokládejte pruhy vedle sebe bez překrytí. Při tomto nanášení netlačte pruhy k sobě silou. Tímto tlakem může dojít k příliš velkému napnutí tapety, které bude mít za důsledek sražení tapety po uschnutí.
  6. V místnosti příliš netopte a vyvarujte se průvanu.
  7. Po úplném zaschnutí tapeta pořádně přilne ke zdi.
  8. Zbylé lepidlo si ponechte na případné opravy. Stačí přidat malé množství vody, promíchat a je opět připravené k použití.
  9. Vliesové tapety lze v budoucnu snadno odstranit a znovu nalepit, což je jedna z velkých předností tohoto materiálu. Lze je tedy často měnit bez velké námahy. Stěny jsou po stržení vliesové tapety ihned připraveny k dalšímu tapetování. Na barevném povrchu může po odstranění tapety zůstat stopa od lepidla. Proto doporučujeme lepit tapety na bílý povrch.
  10. Tapetu opatrně sloupneme, ať se neponičí, nepoláme a uschováme pro opětovné použití. Při neopatrné manipulaci může především u tmavších tapet popraskat dekor. 
Zpět do obchodu